Strona główna Kontakt    22 128 49 66  Zaloguj się  |  Zarejestruj się
Opiekunki do dzieci Opieka do osób starszych Opieka nad domem Oferty pracy Pomoc
 
Szukaj   W mieście   Wyszukiwanie zaawansowane  
 
 
Jak znaleźć opiekunkę dla osoby starszej za pomocą NaszaOpiekunka.pl  
 
 
Jak znaleźć opiekunkę dla osoby starszej
     
Telefoniczna rozmowa kwalifikacyjna
     
Sprawdzenie referencji
     
Wywiad w miejscu pracy
     
Umowa o pracę
     
Rozmowa kwalifikacyjna
     

 

 

Poszukiwanie pielęgniarki lub osoby do opieki nad osobą starszą, człowiekiem po zabiegu, operacji lub po prostu osobą, która wymaga stałej lub okresowej opieki medycznej, mogą być dość skomplikowane i czasochłonne. Wynika to z faktu, że często takie opieki obejmuje zapotrzebowanie na usługi medyczne i higieniczne, które mogą być wykonywane wyłącznie przez profesjonalistów. Bardzo istotnym jest, aby traktować poważnie proces wyboru opiekunki dla seniora, osoby starszej lub schorowanej, ponieważ od tego zależy komfort i dobre samopoczucie bliskiej osoby. Oferujemy kilka prostych i zrozumiałych zasad, z których można z pewnością skorzystać podczas szukania opiekunki do osoby starszej. Jakiej opiekunki do osoby starszej​ szukasz? Przed rozpoczęciem aktywnego poszukiwania opiekunki dla seniora lub pielęgniarki, należy sporządzić dla siebie coś w rodzaju idealnego obrazu osoby, której chcesz powierzyć opiekę nad osobą starszą. Zacznij od sporządzenia listy jej obowiązków. Na tej liście mogą znaleźć się niżej wymienione punkty:

 • gotowanie
 • pomoc w zażyciu posiłku
 • zmiana bielizny, wszelkie zabiegi związane z higieną osobistą
 • zakupy artykułów spożywczych oraz innych artykułów dla domu (na przykład: środki czystości, lekarstwa itp.)
 • sprzątanie domu/mieszkania
 • nadzorowanie leczenia, np. podawanie leków
 • wykonywanie zabiegów medycznych (zastrzyki, bandaże, pomiary ciśnienia krwi, temperatury, masaże, fizjoterapia, itp.)
 • pranie, prasowanie
 • organizacja czasu wolnego, czytanie dotrzymywanie towarzystwa, spacery

Osoby starsze, niepełnosprawne, przewlekle chore lub znajdujące się w okresie rekonwalescencji po operacji lub przebytej chorobie wymagają obecności osoby, która posiada przynajmniej podstawową wiedzę medyczną. Jako dodatkowe kryteria doboru opiekunki nad osobą starszą można wyznaczyć:

 • wiek
 • doświadczenie
 • cechy charakteru
 • brak nałogów
 • referencje
 • oczekiwane wynagrodzenie

Należy także zastanowić się nad harmonogramem pracy opiekunki seniora lub pielęgniarki, która zamierzasz zatrudnić: czy potrzebujesz opiekunki do osoby starszej z zamieszkaniem, na cały etat, czy do pracy dorywczej? A może szukasz kogoś, kto będzie przychodził raz na tydzień lub w określone dni albo na parę godzin, okazjonalnie,  na żądanie? Kiedy już ukształtujesz idealny obraz opiekunki do seniora, twojej osoby bliskiej, możesz zacząć aktywne szukać. Możesz podać, dokładnie opisać swoje wymagania w ogłoszeniu, które umieścisz na stronie internetowej. Dzięki systemowi ogłoszeń na naszej stronie internetowej potencjalni kandydaci sami znajdą twoje ogłoszenie i skontaktują się z tobą drogą e-mailową lub telefonicznie. Poszukiwanie opiekunki do osoby starszej za pomocą specjalistycznego serwisu NaszaOpiekunka.pl daje Ci możliwość uzyskania dostępu do wyjątkowej bazy opiekunek do osób starszych z całej Polski. Możesz użyć opcji wyszukiwania w twojej dzielnicy, miejscowości lub województwie. Za pomocą uzupełnionych, szczegółowych informacji, jakie znajdują się w ankietach kandydatów, możesz wybrać osobę, która najbardziej odpowiada twoim wymaganiom, oczekiwaniom i kryteriom. W profilu każdego kandydata znajdziesz dane osobowe, wiek, dane dotyczące wykształcenia i doświadczenia zawodowego. Używając wyszukiwarki na naszej stronie możesz przefiltrować profile według wieku, stażu pracy, oczekiwanego wynagrodzenia. Możesz również przejrzeć referencje od poprzednich pracodawców. Zatem do twojej dyspozycji jest dostateczna ilość informacji, która pozwoli ci zorientować się w kwestii kandydatów oraz ich umiejętności jeszcze przed etapem rozmowy kwalifikacyjnej. Na tym etapie możesz wybrać dowolną ilość potencjalnych kandydatów, ponieważ jest brak ograniczeń ilości osób, z którymi chciałabyś się kontaktować.